Premier udaje się na szczyt Azja-Europa

Premier udaje się na szczyt Azja-Europa
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / psd

Zachęcanie do inwestowania w Polsce, rozmowy o wyzwaniach finansowych, pobudzeniu gospodarki, ułatwieniach handlowych to główne cele rozpoczynającej się wizyty Donalda Tuska w Azji Południowo-Wschodniej - podało w sobotę Centrum Informacyjne Rządu.

Według komunikatu CIR, w Singapurze premier spotka sie m.in. z szefami jednych z największych i najbogatszych funduszy inwestycyjnych na świecie: Government of Singapore Investment Corporation - GIC i Temasek Holdings.

W rozmowach będzie uczestniczył także minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Polska delegacja spotka się również z premierem Lee Hsien Loongiem oraz prezydentem Tony Tan Keng Yamem.

Podczas wizyty między Polska i Singapurem podpisana zostanie umowa międzynarodowa w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu - poinformowało CIR.

W poniedziałek w stolicy Laosu Wientian rozpocznie się szczyt Azja-Europa (ASEM). Przedstawiciele 27 państw Unii Europejskiej, Rady i Komisji Europejskiej, Chin, Japonii, Indii, Rosji, Australii, Pakistanu, Nowej Zelandii, Republiki Korei czy Mongolii. W gronie m.in. 21 premierów i 14 głów państw będzie mowa o światowych wyzwaniach finansowych, pobudzeniu gospodarki oraz ułatwieniach handlowych i inwestycyjnych.

Szczyt Azja-Europa to okazja do zaprezentowania polskiego sukcesu gospodarczego i przyciągnięcia inwestorów zagranicznych. Członkowie forum reprezentują ok. 58 proc. populacji świata, ponad 50 proc. światowego PKB oraz ponad 60 proc. światowego handlu. Premier Donald Tusk na sesji plenarnej wygłosi odczyt na temat polskiej oceny sytuacji gospodarczej w Europie. W ramach spotkań bilateralnych szef polskiego rządu będzie rozmawiał m.in. z premierami Japonii, Korei, Tajlandii - podało CIR.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier udaje się na szczyt Azja-Europa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.