Ranking FIFA - Polska najniżej w historii

Ranking FIFA - Polska najniżej w historii
(fot. DrabikPany / flickr.com / CC BY 2.0)
PAP / pz

Piłkarska reprezentacja Polski spadła o pięć pozycji i zajmuje 75. miejsce w rankingu FIFA, najniższe od jego powstania w 1993 roku. Prowadzi wciąż Hiszpania, ale na drugie miejsce z trzeciego awansowali Holendrzy, wyprzedzając Niemców.

Polacy najwyżej w klasyfikacji FIFA - na 16. pozycji - znajdowali się we wrześniu 2007 roku. Od poprzedniego notowania rankingu (z 15 lutego) rozegrali towarzyski mecz z Portugalią, który Stadionie Narodowym w Warszawie zakończył się bezbramkowym remisem.

Z rywali Polaków z grupy A mistrzostw Europy w 2012 roku najwyżej sklasyfikowani są Rosjanie - na 12. miejscu, a tuż za nimi są Grecy (obie drużyn awansowały po jednej lokacie). Natomiast Czesi utrzymali się na 29. pozycji.

Najbliższe sprawdziany formy polscy piłkarze mają zaplanowane podczas zgrupowania w austriackim Lienzu, które odbędzie się w dniach 16 do 28 maja. Wówczas w Klagenfurcie zagrają 22 maja z Łotwą, która spadła w rankingu na 78. miejsce (z 74.) oraz cztery dni później ze Słowacją - 35. (awans z 38.).

DEON.PL POLECA

Kolejnym i zarazem ostatnim rywalem kadry trenera Franciszka Smudy przed Euro 2012 będzie 2 czerwca na warszawskiej Pepsi Arenie reprezentacja Andory - obecnie 205. na świecie.

Następne notowanie rankingu FIFA zostanie opublikowane 11 kwietnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ranking FIFA - Polska najniżej w historii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.