Ruszyły konsultacje programu działań na rzecz równego traktowania

Ruszyły konsultacje programu działań na rzecz równego traktowania
(fot. depositphotos.com)
2 miesiące temu
PAP / df

Konsultacje publiczne Krajowego Programu Działań na rzecz Równego Traktowania ruszyły we wtorek - poinformowała wiceminister rodziny i polityki społecznej i pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Anna Schmidt-Rodziewicz. Zachęciła jednocześnie do wzięcia w nich udziału.

"Dziś ruszyły konsultacje publiczne Krajowego Programu Działań na rzecz Równego Traktowania. Zachęcam do udziału i zgłaszania uwag" – napisała na Twitterze Schmidt-Rodziewicz.

Konsultacje potrwają od wtorku do 8 grudnia. Uwagi można zgłaszać przez stronę https://www.gov.pl/web/rownetraktowanie.

W uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie ustanowienia programu wieloletniego – Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2021-2030 – czytamy, że głównym celem polityki równego traktowania jest wyeliminowanie w stopniu jak najwyższym dyskryminacji z życia społecznego w Polsce. Oznacza to konieczność oddziaływania na tworzenie i stosowanie prawa, ład instytucjonalny i zachowania społeczne tak, aby nie była naruszana zasada równego traktowania określona w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i w obowiązujących aktach prawa krajowego i międzynarodowego.

"Polityka równego traktowania ma charakter horyzontalny i ze swojej natury dotyczy wielu obszarów sektorowych polityk publicznych realizowanych w obszarach przypisanych poszczególnym działom administracji rządowej" – podkreślono.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Ruszyły konsultacje programu działań na rzecz równego traktowania
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ruszyły konsultacje programu działań na rzecz równego traktowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.