"Rzeczpospolita": Jesienne przebudzenie PSL

"Rzeczpospolita": Jesienne przebudzenie PSL
PAP / psd

Obrona małych sądów, ustawa o parabankach i ułatwienia dla biznesu. Ludowcy już otrząsnęli się po aferze taśmowej - ujawnia "Rzeczpospolita".

Afera taśmowa mocno nadwerężyła ludowców. Posłowie pytani o jesienne plany machali tylko ręką, mówiąc, że na razie nie ma co o tym myśleć, bo mają ważniejsze problemy na głowie. Jednak obecnie postanowili przejść do ofensywy.

PSL złoży w Sejmie blisko 150 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który gwarantuje m.in. istnienie sądów w obecnym kształcie i zastrzega, że decyzje o ich ewentualnej reorganizacji powinien podejmować parlament.

Obrona sądów to niejedyne jesienne plany ludowców. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Klub PSL kończy właśnie prace nad projektem ustawy, która nałoży na instytucje parabankowe obowiązek większej przejrzystości i jawności.

PSL, podobnie jak większość pozostałych partii, stawia także na kwestie gospodarcze. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że będą to przede wszystkim kolejne opracowywane w Ministerstwie Gospodarki pomysły ułatwień dla przedsiębiorców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Jesienne przebudzenie PSL
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.