Senat rozpoczął debatę na temat programu 500+

Senat rozpoczął debatę na temat programu 500+
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / kw

Senat rozpoczął debatę na temat ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus". Komisje, które ją wcześniej rozpatrywały, zarekomendowały przyjęcie ustawy bez poprawek.

Posiedzenie Senatu zaplanowane jest na jeden dzień, jednak marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował na briefingu przed rozpoczęciem obrad, że jeśli w piątek senatorowie nie zakończą prac - a posiedzenie planowane jest do godz. 22 - będą je kontynuować w sobotę.

Ustawa zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Program ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach, raz do roku.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W zeszłym tygodniu przyjął go rząd i tego samego dnia został złożony w Sejmie. Sejm rozpoczął nad nim prace we wtorek, w czwartek ustawa została uchwalona.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Senat rozpoczął debatę na temat programu 500+
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.