Seremet sprawdzi casus Dworaka

Seremet sprawdzi casus Dworaka
(fot. PAP/Leszek Szymański)
"Nasz Dziennik" / PAP / pz

Do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta trafił w piątek wniosek o objęcie nadzorem sprawy doniesienia przeciwko członkom KRRiT, informuje "Nasz Dziennik".

Chodzi o sprawdzenie, dlaczego warszawska prokuratura rejonowa - po otrzymaniu sygnału o podejrzeniu celowych pozaprawnych działań po stronie urzędników - odmówiła wszczęcia postępowania dotyczącego koncesji na multipleksie 1 dla TV Trwam.

Wnioskodawca - pos. Arkadiusz Mularczyk, szef klubu Solidarnej Polski - domaga się od Prokuratora Generalnego, by dokonał analizy uzasadnienia decyzji prokuratury pod kątem jego poprawności prawnej. Prokuratura ta bowiem stwierdziła, że postępowanie KRRiT można traktować co najwyżej w kategoriach "uchybienia proceduralnego" a nie przestępstwa.

Mularczyk argumentuje, że "liczne błędy i uchybienia członków KRRiT w postępowaniu koncesyjnym są nie tylko uchybieniem proceduralnym, ale również celowym działaniem na szkodę jednego z podmiotów ubiegających się o koncesję na nadawnie na multipleksie cyfrowym, co stanowi przestępstwo z art. 231 par. 1 kk, jak również jest złamaniem art. 213 par. 1 Konstytucji".

Swą prośbę o nadzór Prokuratora Generalnego poseł uzasadnia "powagą sprawy oraz niespójnością uzasadnienia" prokuratury rejonowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Seremet sprawdzi casus Dworaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.