Sikorski i Hague o UE, Iranie i emigracji z Polski

Sikorski i Hague o UE, Iranie i emigracji z Polski
Sikorski i Hague o UE, Iranie i emigracji z Polski (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / ad

O sytuacji w Iranie i na Bliskim Wschodzie, UE oraz Polakach w Wielkiej Brytanii rozmawiali w czwartek w Warszawie szef MSZ Radosław Sikorski i brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague. Ministrowie podkreślali doskonałe relacje między Warszawą a Londynem.

Na wspólnej konferencji prasowej deklarowali także chęć ścisłej współpracy na forum UE, ale także m.in. w Afganistanie.

Sikorski podkreślił, że Polska jest usatysfakcjonowana, że Hague wybrał Warszawę jako jedną z pierwszych stolic, którą odwiedził na początku swojego urzędowania.

Polski minister powiedział, że zobowiązali się do ścisłej współpracy w kwestiach europejskich. "Mamy podobne poglądy na rozszerzenie UE, na budowę europejskiej dyplomacji i na takie kwestie jak Afganistan czy Bliski Wschód" - zapewniał Sikorski.

Jak dodał, Polska szczególnie będzie zabiegać o to, aby Wielka Brytania potraktowała z uwagą nasze propozycje związane z polską prezydencją w UE w takich kwestiach jak bezpieczeństwo energetyczne i europejska polityka obronna.

Brytyjski minister zaznaczył, że rozmawiał z Sikorskim o tym, że UE powinna lepiej wykorzystywać swoją pozycję na świecie. Wyraził również poparcie dla dalszego rozszerzenia UE. Chwalił odwagę polskich żołnierzy w Afganistanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sikorski i Hague o UE, Iranie i emigracji z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.