Śnieżyce utrudniają ruch na drogach

Śnieżyce utrudniają ruch na drogach
(fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
PAP/ ad

Zawieje i zamiecie śnieżne utrudniają w piątek ruch na drogach Lubelszczyzny. Na drodze wylotowej z Lublina do Warszawy korek w piątek rano sięgał czterech kilometrów.

Śnieg pada w Lubelskiem od późnego wieczora w czwartek. Wieje silny wiatr w porywach do 85 km/h.

"Sprzęt cały czas pracuje na drogach, ale wciąż pada śnieg a wiatr nawiewa go na drogi. Warunki do jazdy są bardzo trudne" - powiedział Paweł Kędzior z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Na drogach występuje warstwa zajeżdżonego śniegu; jest ślisko. Trudne warunki zmuszają kierowców do wolnej jazdy, co powoduje, że na najbardziej uczęszczanych trasach tworzą się zatory. Ruch spowalniają też w niektórych miejscach tiry, które na śliskiej jezdni mają kłopoty z wjazdem na wzniesienia.

Według prognoz synoptyków śnieżyce na Lubelszczyźnie utrzymywać się będą przez cały piątek.

Od godz. 8 w piątek obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek na zakopiance; w okolicach Lubnia i Naprawy trasa była zablokowana przez tiry. Po obfitych opadach śniegu na drogach południowej Małopolski występują spore utrudnienia na drogach.

"Obecnie wszystkie tiry stoją na poboczach zakopianki i droga jest już przejezdna" - powiedział PAP dyżurny Informacji Drogowej GDDKiA w Krakowie. Dodał, że drogi krajowe w Małopolsce są w większości białe, a warunki dla kierowców niekorzystne.

Na drogi krajowe w Małopolsce wyjechało ok. 150 pługopiaskarek. Na drogach wojewódzkich pracuje ponad 100 pojazdów.

W piątek rano w Zakopanem leżało ok. 50 cm śniegu. Według synoptyków opady śniegu na południu Małopolski będą utrzymywać się do piątku wieczorem. W weekend ma nie padać, ale nadal będzie trzymał mróz, na Podhalu do minus 6 st. C.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Śnieżyce utrudniają ruch na drogach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.