Sondaż CBOS: PO depcze po piętach PiS

Sondaż CBOS: PO depcze po piętach PiS
(fot. shutterstock.com)
PAP / mc

W wyborach do Sejmu 25 października PiS mogłoby liczyć na 34 proc. głosów, a PO na 30 proc. - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Według badania, do Sejmu dostałyby się też: ruch Pawła Kukiza (7 proc.), Nowoczesna Ryszarda Petru (6 proc.) i PSL (5 proc).

Pozostałe ugrupowania - jak wynika z sondażu - znalazłyby się poza parlamentem.
W porównaniu z wynikami z sierpnia poparcie dla PiS zmniejszyło się o 2 punkty procentowe. Na drugim miejscu znalazło się PO, z poparciem 30 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów. W ciągu miesiąca partia rządząca zyskała 3 punkty proc.
Do Sejmu weszłyby również: formacja Pawła Kukiza "Kukiz'15", na którą we wrześniu chciało zagłosować 7 proc. badanych, ugrupowanie Nowoczesna Ryszarda Petru (6 proc. głosów) oraz PSL (5 proc).
Poniżej wyborczego progu znalazła się Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, która zdobyła co prawda taki sam wynik jak PSL (5 proc.), jednak jako koalicja wyborcza spełnić musi wyższe wymagania. Wynik bliski wyborczego progu osiągnęło jeszcze ugrupowanie KORWIN (4 proc. głosów).
Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo w dniach 17-23 września na liczącej 972 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. 
DEON.PL POLECA
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sondaż CBOS: PO depcze po piętach PiS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.