Spotkanie prezydent - premier - marszałek

Spotkanie prezydent - premier - marszałek
Spotkanie prezydent - premier - marszałek (fot. PAP/Tomasz Gzell )
PAP / ad

W piątek wieczorem przez ponad dwie godziny prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

Szefowa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała w piątek wieczorem PAP, że było to jedno z regularnych spotkań prezydenta z marszałkiem Sejmu i szefem rządu. Według niej, spotkania te są zawsze poświęcone najważniejszym bieżącym sprawom krajowym i kwestiom międzynarodowym.

Wcześniej w piątek minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak powiedział, że po powrocie z oficjalnej wizyty na Kaukazie prezydent Bronisław Komorowski spotka się z premierem ws. zaprezentowanego w piątek raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera i dymisji szefa MON Bogdana Klicha.

Trzaska-Wieczorek zaznaczyła, że prezydent "opowiadał się konsekwentnie za upublicznieniem raportu strony polskiej". "W opinii prezydenta, bardzo dobrze się stało, że jest on dostępny. Trzeba wierzyć, że wnioski z niego płynące będą służyły zapobieżeniu tak dramatycznym wypadkom w przyszłości" - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Wcześniej w piątek Nowak pytany, czy prezydent przyjmie dymisję szefa MON Bogdana Klicha, a na jego następcę powoła proponowanego przez premiera Tomasza Siemoniaka powiedział, że nie rozmawiał z Bronisławem Komorowskim na temat personaliów. Sam jednak pozytywnie ocenił kandydaturę Siemoniaka. "To wybitny fachowiec, świetny organizator, zna się na tym. Współpracowaliśmy już nawet kiedyś w Ministerstwie Obrony Narodowej" - stwierdził.

Donald Tusk po piątkowej prezentacji raportu komisji Jerzego Millera ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej poinformował, że przyjął złożoną w czwartek na jego ręce dymisję szefa MON Bogdana Klicha. Dodał, że na nowego szefa resortu zaproponuje dotychczasowego wiceministra SWiA Tomasza Siemoniaka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie prezydent - premier - marszałek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.