Spotkanie prezydenta z górnikami poszkodowanymi po wstrząsie w Zofiówce

Spotkanie prezydenta z górnikami poszkodowanymi po wstrząsie w Zofiówce
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / kk

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w niedzielę w jastrzębskim szpitalu górników, poszkodowanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka. Według informacji szpitala, stan czterech pacjentów jest stabilny, nie ma zagrożenia dla ich życia.

Prezydent przyjechał do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju bezpośrednio z kopalni Zofiówka, gdzie spotkał się m.in. z kilkunastoma ratownikami, którzy uczestniczyli w akcji na nocnej zmianie. Prezydent wysłuchał ich relacji o warunkach panujących na dole, uścisnął każdemu dłoń i podziękował.

DEON.PL POLECA

Wizyta prezydenta w jastrzębskim szpitalu odbywa się bez udziału mediów. W placówce leczonych jest czterech górników - dwaj, którzy wyjechali na powierzchnię krótko po wstrząsie z lekkimi obrażeniami, oraz dwaj, którym w opuszczeniu wyrobiska pomogli w sobotę ratownicy.

Trzej górnicy przebywają na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej, jeden na oddziale okulistycznym.

W sobotę wieczorem z dwoma rannymi spotkał się premier Mateusz Morawiecki, który rozmawiał również z rodziną innego górnika, przechodzącego w tym czasie zabieg chirurgiczny.

Po sobotnim wstrząsie pod ziemią zostało siedmiu górników; dwaj z nich zostali w sobotę odnalezieni i trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trzeci górnik, przygnieciony elementami obudowy wyrobiska, został wydobyty w niedzielę przed południem - lekarz stwierdził jego zgon. Ratownicy widzą obecnie kolejnego uwięzionego pracownika; akcja jego uwalniania potrwa prawdopodobnie kilka godzin. Los trzech kolejnych pracowników jest nieznany - ratownicy usiłują do nich dotrzeć.

Przed godziną 14. przedstawiciele JSW mają podać kolejne informacje o postępach akcji ratowniczej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie prezydenta z górnikami poszkodowanymi po wstrząsie w Zofiówce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.