Szef Narodowego Centrum Sportu rezygnuje

Szef Narodowego Centrum Sportu rezygnuje
Rafał Kapler (fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / pz

Prezes zarządu Narodowego Centrum Sportu (NCS) Rafał Kapler złożył w poniedziałek wniosek do minister sportu i turystyki Joanny Muchy o odwołanie ze stanowiska - poinformowano w komunikacie.

Narodowe Centrum Sportu informuje, że w dniu dzisiejszym Prezes Zarządu, Rafał Kapler złożył wniosek do Pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy o odwołanie ze stanowiska Prezesa Zarządu Narodowego Centrum Sportu Sp. z o.o.

DEON.PL POLECA- Po ponad 3 latach pracy w NCS sp z o.o., po wybudowaniu Stadionu Narodowego, chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego obiektu. Chociaż mój udział w tym przedsięwzięciu dobiegł końca, jako menedżer jestem przekonany, że ten wspaniały obiekt ma potencjał, aby w przyszłości stanowić nie tylko centrum rozrywki i kultury, jakiego brakowało w Warszawie, ale także - aby być samodzielnym, dochodowym przedsięwzięciem. Mimo wielu trudnych decyzji, które przyszło mi podejmować w trakcie projektu, uważam, że cele biznesowe i racjonalne podejście do zarządzania wzięły górę nad emocjami i sporami politycznymi - powiedział Rafał Kapler.

- Stadion Narodowy w Warszawie został wybudowany w rekordowym czasie - 32 miesięcy i o ok. 300mln PLN taniej, niż przewidywał kosztorys z 2009 roku. W jego budowę zaangażowanych było ok. 12 tysięcy pracowników, ok. 30 tysięcy osób w kraju i łącznie ponad 1000 firm. Budowę ze strony Narodowego Centrum Sportu nadzorowało ok. 30 osób. Dzisiaj Stadion Narodowy w Warszawie posiada wszelkie niezbędne, ustalone przepisami, zgody i pozwolenia, aby prowadzić działalność. Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powstanie tej największej inwestycji sportowej w Polsce, wszystkim, którzy nie zważając na porę roku, pogodę, często poświęcając prywatny czas przyczynili się do tego sukcesu - dodał Rafał Kapler.

Narodowe Centrum Sportu powstało w 2006 roku, by nadzorować budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szef Narodowego Centrum Sportu rezygnuje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.