Szlak na kopułę szczytową Giewontu zamknięty do odwołania

Szlak na kopułę szczytową Giewontu zamknięty do odwołania
(fot. depositphotos.com)
PAP / pk

Po tragicznej czwartkowej burzy w Tatrach, szlak na kopułę szczytową Giewontu pozostaje zamknięty do odwołania. Szlak w wyniku burzy został uszkodzony, a jago naprawa potrwa kilka tygodni. Mimo zamknięcia pojedyncze osoby próbują wejść na szczyt, ale są to incydenty - dowiedziała sią PAP w Tatrzańskim Parku Narodowym.

"W okolicach kopuły szczytowej jest spokojnie. Niewiele osób zbliża się w okolice zamkniętego szlaku. Z naszych informacji wynika, że w niedzielę była jedna sytuacja, gdzie turyści chcieli przejść przez przegrodzony fladrami szlak z informacją o zamknięciu. Zostali zawróceni przez strażników w parku" - powiedziała PAP Ewa Holek Krzysztof Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przy szlaku na Giewont są wyraźne oznaczenia o zamknięciu końcowego odcinka prowadzącego na ten szczyt. Pierwsze informacje o zamknięciu są już w Kuźnicach i kolejna informacja w języku polskim i angielskim jest przy szlaku na Giewont. W punkcie zamknięcia na Przełęczy Kondrackiej jest piktogram z informacją o zamknięciu, a ścieżka jest przegrodzona fladrami.

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych ponad 150 turystów. W wyniku gwałtownych wyładowań atmosferycznych zmarły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Po słowackiej stronie gór zginął czeski turysta. Ponad 20 osób nadal przebywa w małopolskich szpitalach. Stan zdrowia części hospitalizowanych określany jest jako ciężki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szlak na kopułę szczytową Giewontu zamknięty do odwołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.