"Tramwaj zwany ogrzewaniem" we Wrocławiu. Pomaga osobom w kryzysie bezdomności

"Tramwaj zwany ogrzewaniem" we Wrocławiu. Pomaga osobom w kryzysie bezdomności
(fot. Facebook / MPK Wrocław)
2 miesiące temu
mpk.wroc.pl / df

MPK we Wrocławiu uruchomiło wyjątkową akcję pomocy dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Na potrzebujących czeka schronienie przed zimnem, ciepły posiłek i herbata.

Jak podaje wrocławskie MPK, „Tramwaj zwany ogrzewaniem”, czyli inaczej StreetTram, stać będzie codziennie w godzinach od 20:30 do 6:00 do piątku, do 6:00. Akcja może zostać jednak przedłużona, jeśli mrozy nie ustąpią, a działanie będzie cały czas potrzebne.

Jak podkreśla prezydent miasta, Jacek Sutryk, działania pomocowe dla najbardziej potrzebujących trwają już od ponad roku. Wskazuje tu na StreetBus, który kursuje zimą po wrocławskich ulicach i dodaje, że każdego tygodnia korzysta z niego 600-700 osób. Z uwagi na wyjątkowo mroźną zimę postanowiono rozszerzyć pomoc o StreetTram.

Na stronie MPK czytamy, że dwuwagonowy Konstal 105NaWr został przystosowany do wydawania posiłków zgodnego z obostrzeniami i bezpiecznego w czasie pandemii zarówno dla osób w kryzysie bezdomności, jak i streetworkerów oraz motorniczego.

Prezes wrocławskiego MPK, Krzysztof Balawejder, podkreśla, że "MPK zawsze będzie tam, gdzie można pomóc komuś w trudnej sytuacji życiowej. Nie zamykamy się na społeczne inicjatywy, jesteśmy przecież częścią Wrocławia".

Uruchamiamy "Tramwaj zwany ogrzewaniem" ???? ☀️ ➡ Od dzisiaj przez tydzień (do nocy z 18.02 na 19.02) codziennie w...

Opublikowany przez MPK Wrocław Piątek, 12 lutego 2021

 

Nowatorska inicjatywa organizowana jest dzięki współpracy MPK Wrocław, Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Fundacji Homo Sacer.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

"Tramwaj zwany ogrzewaniem" we Wrocławiu. Pomaga osobom w kryzysie bezdomności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.