Tusk z premier Tajlandii o współpracy

Tusk z premier Tajlandii o współpracy
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
6 lat temu
PAP/ ad

Współpraca w dziedzinie rolnictwa, turystyki, energetyki i obronności była tematem czwartkowego spotkania premiera Donalda Tuska z premier Królestwa Tajlandii Yingluck Shinawatrą. Tusk zapowiedział działania na rzecz zwiększenia wymiany handlowej między naszymi krajami.

Premier nazwał "znakomitymi" relacje między Tajlandią a Polską. Podkreślał, że oba kraje są symbolami sukcesu i stabilności w swoich regionach. "Tajlandia osiąga imponujące wskaźniki wzrostu, a Polska cieszy się bardzo dobrą reputacją w tamtym regionie, więc miło nam było wymienić zasłużone komplementy pod adresem naszych krajów" - powiedział Tusk na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie.

"Ustanowiliśmy w czasie tej wizyty mechanizm tzw. dialogu strategicznego - to jeden z najwyższych standardów relacji bilateralnych" - poinformował polski premier.

Jak mówił, nie chodzi wyłącznie o "symbolikę polityczną". "Możemy skutecznie działać przede wszystkim na rzecz współpracy handlowej, inwestycyjnej. Rozmawialiśmy o możliwościach współpracy w dziedzinie rolnictwa, turystyki, energetyki i obronności" - powiedział Tusk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tusk z premier Tajlandii o współpracy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Tusk z premier Tajlandii o współpracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.