W środę spotkanie Kaczyńskiego z Orbanem

W środę spotkanie Kaczyńskiego z Orbanem
(fot. Northfoto / Shutterstock.com)
PAP / pk

Szef PiS Jarosław Kaczyński ma w środę spotkać się z szefem węgierskiego FIDESZ-u i premierem Węgier Viktorem Orbanem - dowiedziała się PAP w kierownictwie PiS.

- Ma to być spotkanie szefów dwóch prawicowych partii - Jarosława Kaczyńskiego z PiS i Viktora Orbana z FIDESZ-u - powiedział w środę polityk PiS, nie chciał on jednak zdradzić tematyki rozmów.

Jak dodał, o spotkaniu rozmawiało w ostatnich dniach kierownictwo partii.

Według informatorów PAP do spotkania ma dojść na południu Polski. Jak podają media, może chodzić o zamek w Niedzicy (woj. małopolskie).

DEON.PL POLECA

Jak podała TVN24, powołując się na węgierski portal vs.hu, doniesień o spotkaniu nie potwierdza rzecznik węgierskiego rządu, który tłumaczy, że może rozmawiać jedynie o oficjalnych wyjazdach Victora Orbana.

Z kolei "Budapest Business Journal" podaje na swej stronie internetowej, że szef rządu w Budapeszcie ma przyjechać do Polski na zaproszenie PiS i ma się też spotkać z premier Beatą Szydło.

Z kolei "Budapest Business Journal" dodaje, że w związku z prywatnym charakterem wizyty Orbana do spotkania nie dojdzie w Warszawie, ale w jednym z ośrodków wypoczynkowych na południu Polski.

Węgierskie media podkreślają, że nieznane są tematy rozmów, jakie będą poruszane przez polityków, jednak portal "Hungary Today" zwraca uwagę, że w czwartek ma dojść do spotkaniaza szefa węgierskiego rządu z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Według portalu Budapeszt i Warszawa mogą rozmawiać nad wspólnym stanowiskiem względem polityki Londynu.

Jednym z kluczowych projektów rządu Camerona jest ograniczenia dostępu do świadczeń społecznych dla obywateli państw Unii Europejskiej w trakcie pierwszych czterech lat pobytu w Wielkiej Brytanii. W grudniu przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziała się premier Szydło.

Władze Wielkiej Brytanii planują także najpóźniej na 2017 rok referendum w sprawie pozostania tego kraju w Unii Europejskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W środę spotkanie Kaczyńskiego z Orbanem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.