W Świętokrzyskiem ewakuowano obozy harcerskie w obawie przed burzami

W Świętokrzyskiem ewakuowano obozy harcerskie w obawie przed burzami
(fot. depositphotos.com)
PAP / pk

W obawie przed gwałtownymi burzami w miejscowości Biały Brzeg (Świętokrzyskie) prewencyjnie ewakuowano obozy harcerskie. Około 260 osób znalazło schronienie w pobliskiej szkole podstawowej.

Około 260 osób, w tym 230 dzieci, przebywających na obozach harcerskich ewakuowano w poniedziałek po południu w miejscowości Biały Brzeg (powiat włoszczowski) w obawie przed nadchodzącymi burzami. "Są to działania prewencyjne związane z prognozami pogody na najbliższe godziny. Wszystkie ewakuowane osoby pochodzące z Płocka i miejscowości Niemodlin (woj. opolskie - PAP) znalazły schronienie w pobliskiej szkole podstawowej. Przebywać tam będą do czasu, aż sytuacja pogodowa się unormuje" - powiedziała PAP st. sierż. Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

DEON.PL POLECANa najbliższe godziny synoptycy przewidują opady deszczu i burze. "Prognozowana wysokość opadów w czasie burz - 20 mm. Może wiać silny wiatr, który miejscami może osiągać prędkość do 60 km/h. Zapowiada się deszczowa noc" - podkreślił dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego województwa świętokrzyskiego Józef Białogoński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Świętokrzyskiem ewakuowano obozy harcerskie w obawie przed burzami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.