Wał Miedzeszyński zostanie zamknięty o północy

Wał Miedzeszyński zostanie zamknięty o północy
Zapadnięty chodnik i fragment jezdni na ul. Fieldorfa w pobliżu Wału Miedzeszyńskiego (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / apd

Woda podmywa podstawy Wału Miedzeszyńskiego i podbudowę czteropasmowej jezdni - poinformował w niedzielę wieczorem zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz. Dlatego o północy ulica zostanie wyłączona z ruchu.

Wał Miedzeszyński zostanie zamknięty w niedzielę o godz. 24 na odcinku między Traktem Lubelskim a Trasą Łazienkowską - aż do odwołania. Ulica będzie wyłączona z ruchu po tym, gdy w niedzielę przejedzie po niej ostatni dzienny autobus miejski. Decyzję podjęła prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

DEON.PL POLECA
"Jest to decyzja uciążliwa, ale nie możemy ryzykować zdrowia i życia tych, którzy tą trasą się poruszają. Zorganizowane zostaną objazdy" - powiedział Wojciechowicz. Zaapelował także, by osoby, które będą udawały się w stronę Wału Miedzeszyńskiego, korzystały z komunikacji zbiorowej.

Wiceprezydent stolicy dodał, że przy wale (ul. Fieldorfa) doszło w niedzielę do osunięcia dojazdu technicznego, ścieżki rowerowej i chodnika. Jak mówił Wojciechowicz, wałem przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów dziennie, co powoduje bardzo duże drgania.

Komendant stołecznej policji Adam Mularz poinformował, że funkcjonariusze będą kierować ruchem w okolicach Wału Miedzeszyńskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wał Miedzeszyński zostanie zamknięty o północy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.