Palili papierosy w kościele, do kropielnicy wlali alkohol

Palili papierosy w kościele, do kropielnicy wlali alkohol
(Fot. Wikipedia/MOs810)
2 tygodnie temu
PAP / pp

Dwaj mieszkańcy Wielenia (woj. wielkopolskie) usłyszeli zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Mężczyźni w kaplicy jednego z wieleńskich kościołów palili papierosy, a do kropielnicy wlali alkohol.

Jak poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (wielkopolskie), kilka dni temu w godzinach wieczornych dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obrazie uczuć religijnych, do którego doszło w jednym z wieleńskich kościołów.

"Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z księdzem ustalili, że nieznani sprawcy w kaplicy kościoła palili papierosy, pozostawiając popiół na klęcznikach oraz niedopałki. Do kropielnicy wlali alkohol, a na podłogę przed wejściem na chór oraz przed wejściem do kaplicy oddali mocz. Mężczyźni znieważyli również krzyż misyjny znajdujący się przed kościołem, przy którym załatwili swoją potrzebę fizjologiczną" – tłumaczyła Górzna-Kustra.

Jak dodała, policjanci natychmiast zajęli się sprawą i mając informacje na temat rysopisów sprawców w ciągu kilku godzin ustalili ich tożsamość. Sprawcami okazali się dwaj 20-latkowie z Wielenia.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczyli zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
23,94 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Palili papierosy w kościele, do kropielnicy wlali alkohol
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Palili papierosy w kościele, do kropielnicy wlali alkohol
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.