Wybrany nowy szef małopolskiego PiS

Wybrany nowy szef małopolskiego PiS
Zbigniew Ziobro został nowym przewodniczącym Rady Regionalnej PiS w Małopolsce

Zbigniew Ziobro poinformował w niedzielę, że został przewodniczącym Rady Regionalnej PiS w Małopolsce. Eurodeputowany nie chciał jednak mówić o swoich planach związanych z kierowaniem partią w regionie.

"Decyzją szefów poszczególnych okręgów ta funkcja została powierzona mi jako wiceprezesowi PiS po akceptacji tej decyzji przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - ogłosił w niedzielę Ziobro. Poprzedni szef Rady Regionalnej PiS w Małopolsce Zbigniew Wassermann zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Ziobro zaznaczył, że nie chce mówić o swoich planach związanych z nową funkcją. Podkreślił, że teraz zadaniem partii poza pomocą poszkodowanym w powodzi jest koncentracja na kampanii w wyborach prezydenckich. "Chcemy bardzo, aby najlepszy w naszej ocenie scenariusz dla Polski został urzeczywistniony, czyli aby prezydentem RP został pan prezes Jarosław Kaczyński. Moim zadaniem jako szefa Rady Regionalnej będzie skoncentrowanie w przyszłości pracy struktur właśnie na tym celu" - powiedział Ziobro.

Pytany, jak pogodzi nowe obowiązki w Małopolsce z pracą eurodeputowanego, Ziobro powiedział, że powie o tym w późniejszym terminie, ale "dojazdy są twórcze".

Zgodnie z zapisami statutu PiS przewodniczącym Rady Regionalnej zostaje prezes tego okręgu, na terenie którego w wyborach do Sejmu odnotowano największy procentowy wzrost poparcia dla PiS (najkorzystniejszą zmianę wyniku od ostatnich wyborów). W Małopolsce byłby to Arkadiusz Mularczyk z Nowego Sącza. Jednak prezesi Zarządów Okręgowych PiS mogą jednomyślnie uzgodnić powierzenie funkcji przewodniczącego Rady Regionalnej innemu członkowi PiS - i tak się stało.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wybrany nowy szef małopolskiego PiS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.