Wybuch gazu w Częstochowie, są ofiary

Wybuch gazu w Częstochowie, są ofiary
(fot. PAP/Waldemar Deska)
PAP / slo

Cztery osoby zostały poszkodowane w środę rano w wyniku wybuchu gazu w dziesięciopiętrowym bloku w Częstochowie; z budynku ewakuowano ponad stu mieszkańców - poinformowała straż pożarna.

Rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik powiedział PAP, że do wybuchu doszło po godz. 8 w budynku przy al. Niepodległości. Cztery osoby zostały poszkodowane, w tym dwie ciężko. Siła wybuchu zniszczyła cztery mieszkania na parterze - powiedział Wojtasik.

Strażacy przypuszczają, że w jednym z mieszkań na parterze wybuchł gaz z instalacji - na miejscu nie znaleziono żadnej butli gazowej. Po eksplozji na miejsce skierowano 10 zastępów strażackich. Odcięty został gaz i prąd.

Z bloku ewakuowano 106 mieszkańców; według strażaków ta liczba już nie wzrośnie. - Ewakuowane zostały osoby mieszkające w klatce, w której doszło do wybuchu; w przypadku drugiej klatki nie było takiej potrzeby - powiedział Wojtasik.

Pod blok podstawiono autokar, w którym ewakuowani mieszkańcy mogą przeczekać akcję. Według nadzoru budowlanego, konstrukcja budynku nie została naruszona i po wykonaniu prac zabezpieczających ewakuowani będą mogli wrócić do bloku. Cztery uszkodzone mieszkania czeka gruntowny remont.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wybuch gazu w Częstochowie, są ofiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.