"Wzywam Cię Radku do debaty na gruncie PO"

"Wzywam Cię Radku do debaty na gruncie PO"
Sikorski: "Nie ma prawdziwych prawyborów bez debaty telewizyjnej" (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / zylka

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w liście otwartym wzywa szefa MSZ Radosława Sikorskiego, z którym konkuruje w prawyborach prezydenckich w PO, do debaty na gruncie Platformy.

To odpowiedź Komorowskiego na informację Sikorskiego, że ten przyjął zaproszenie do telewizyjnej debaty i wezwanie, aby wziął w niej udział marszałek Sejmu.

Sikorski napisał we wtorek wieczorem na Twitterze: "Nie ma prawdziwych prawyborów bez debaty telewizyjnej. Przyjąłem zaproszenie red. Lisa. Bronku, Twój ruch".

"Prawybory w PO to nasza wielka platformiana szansa, ale również nasza wielka platformiana odpowiedzialność. Pamiętaj więc, że dzisiaj konkurujemy o poparcie członków PO, a nie ogółu wyborców" – napisał Komorowski w liście do Sikorskiego. Jak zaznaczył, na walkę o poparcie wszystkich Polaków "już wkrótce przyjdzie czas".

"Będzie ją prowadził któryś z nas w imieniu całej PO. Któryś z nas stanie w szranki z konkurentami i przeciwnikami pochodzącymi z innych ugrupowań" – podkreślił marszałek Sejmu.

I wtedy – jak napisał – "przyjdzie również czas na publiczne debaty, na stawanie oko w oko do ostrych batalii w mediach", będzie "dopuszczalne zadawanie najostrzejszych i najtrudniejszych pytań, uderzanie w najczulsze polityczne punkty, na wykorzystanie wszelkich rozpoznanych politycznych słabości".

"Dzisiaj wzywam Cię Radku do debaty na gruncie PO. Proponuję nadać jej kształt podobny do tej, którą przeprowadziliśmy w Katowicach, zaproszeni przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci" – napisał Komorowski.

Wyraził też nadzieję, że w jego propozycji Sikorski "dostrzeże tyle samo troski o wizerunek Platformy, ile niechęci do realizowania indywidualnych ambicji kosztem interesu całej naszej partii".

W rozmowie z dziennikarzami Komorowski podkreślił, że obecnie on i Sikorski muszą się starać, aby "było jasne, iż starają się nie szkodzić Platformie, ale zabiegają o poparcie członków PO".

W opinii marszałka, należy koncentrować się na działaniach, które "przyniosą efekt w postaci dobrego dotarcia do opinii partyjnej".

– Jest duża wrażliwość opinii publicznej na zachowania, które psują wizerunek PO i stąd moja troska o to, aby poprzez realizację swoich osobistych ambicji i chęci błyszczenia w programach telewizyjnych nie popsuć tego co ważne dla PO, wysokiego procentu osób popierających – zauważył Komorowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wzywam Cię Radku do debaty na gruncie PO"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.