Za dwa tygodnie seminarium ws. strefy euro

Za dwa tygodnie seminarium ws. strefy euro
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / mh

Za około dwa tygodnie Kancelaria Prezydenta zorganizuje seminarium eksperckie z udziałem m.in. przedstawicieli rządu, NBP oraz kół gospodarczych poświęcone m.in. kalendarzowi działań niezbędnych do spełnienia przez Polskę kryteriów wejścia do strefy euro.

O organizowanym przez Kancelarię Prezydenta seminarium poinformował w czwartek PAP prezydencki minister Olgierd Dziekoński. Oprócz tego spotkania, w planach prezydenta dotyczących strategii przygotowania Polski do spełnienia kryteriów niezbędnych do członkostwa w strefie euro są rozmowy z Narodowym Bankiem Polskim i Radą Polityki Pieniężnej. 
"Po serii spotkań eksperckich prezydent będzie odbywał serię konsultacji z przywódcami politycznymi" - zapowiedział Dziekoński. 
Po wtorkowym posiedzeniu Rady Gabinetowej prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk zgodzili się, że do 2015 r. Polska powinna spełnić kryteria niezbędne do przyjęcie euro. Podkreślali, że spełnienie przez Polskę tych kryteriów jest ważniejsze od wyznaczania daty wejścia do eurolandu.
Dziekoński poinformował, że w organizowanym przez Kancelarię Prezydenta seminarium wezmą udział zarówno przedstawiciele instytucji rządowych - ministerstwa finansów, gospodarki, rozwoju regionalnego i pracy, jak i NBP, kół gospodarczych oraz eksperci ekonomiczni. 
Inną z inicjatyw Kancelarii Prezydenta związanych z kwestią rozwoju gospodarczego będzie debata na temat konkurencyjności mikro, małych i średnich firm. Odbędzie się ona 21 marca w ramach Forum Debaty Publicznej. 
Temat małej i średniej przedsiębiorczości, dodał Dziekoński, był poruszany podczas posiedzenia Rady Gabinetowej. Wskazywano, jak relacjonował, że bardzo duże znaczenia dla rozwoju gospodarczego i konkurencyjności polskiej gospodarki będzie miała i powinna mieć mała i średnia przedsiębiorczość. 
Minister zaznaczył, że "kwestia wzmocnienia małej i średniej przedsiębiorczości jest wspólna dla prezydenta i rządu".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Za dwa tygodnie seminarium ws. strefy euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.