Zatrzymano podejrzanego o napad na księdza

PAP / slo

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu skarżyskiego, podejrzewanego o brutalną napaść na księdza - poinformował PAP w środę podkom. Grzegorz Dudek z komendy wojewódzkiej policji w Kielcach. Pobity ksiądz nadal jest nieprzytomny.

- Podejrzewany 23-latek wstępnie przyznał się do winy, przypuszczamy jednak, że nie działał sam - powiedział PAP Dudek. Zaznaczył, że z obrażeń, jakie odniósł duchowny, wynika, że napaść była niezwykle brutalna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem przy budynkach należących do sióstr zakonnych w Suchedniowie (Świętokrzyskie). 50-letni ksiądz został znaleziony w poniedziałek ok. godz. 20. - Duchowny cały czas jest nieprzytomny, dlatego nadal nie możemy go przesłuchać - wyjaśnił Dudek.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że duchowny mógł nakryć włamywaczy na gorącym uczynku i dlatego został dotkliwie pobity. Ustalono, że z budynków zginęły dwa rowery.

- W dalszym ciągu apelujemy o pomoc wszystkich, którzy mogą nam pomóc w ustaleniu szczegółów zdarzenia - zaznaczył Dudek.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zatrzymano podejrzanego o napad na księdza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.