Znani polscy sportowcy apelują o stosowanie zaleceń sanitarnych w czasie pandemii

Znani polscy sportowcy apelują o stosowanie zaleceń sanitarnych w czasie pandemii
(fot. Instagram / _rl9; Facebook / Anita Włodarczyk)
11 miesięcy temu
PAP / df

Wielu znanych polskich sportowców zaapelowało o przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród nich m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, kapitan piłkarskiej kadry Robert Lewandowski i czołowi lekkoatleci. Niektórzy, jak Anita Włodarczyk, zamieścili dodatkowe instrukcje.

"Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie" - napisał na Instagramie Bartosz Zmarzlik, który w tym roku jako pierwszy Polak w historii obronił mistrzostwo świata na żużlu.

Z kolei dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk zamieściła taki wpis na Facebooku:

"Koronawirus nie odpuszcza, dlatego ważne jest, by każdy z nas stosował się do zaleceń sanitarnych. Chrońmy siebie i innych. Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, dbajmy o higienę rąk" - napisała utytułowana lekkoatletka.

Dodatkowo Włodarczyk zamieściła specjalną infografikę ze swoim zdjęciem, pokazującą, jak należy poprawnie nosić maseczkę.

Grono lekkoatletów apelujących o stosowanie zaleceń jest znacznie większe. Swoje prośby zamieściły m.in. biegaczki odnoszące sukcesy w biegu na 400 m i w sztafecie - Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko czy mistrz świata i dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

"Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Maseczka obowiązkowa" - napisał Małachowski.

Wpisy innych sportowców są utrzymane w podobnym tonie. Na Instagramie czołowego polskiego kierowcy rajdowego i byłego motocyklisty Jakuba Przygońskiego pojawiło się jego zdjęcie w maseczce oraz apel:

"Wszyscy zakładamy maseczki!! Bez wyjątku!! Chcemy się ścigać, chcemy kibicować, więc nie dajmy się!!".

O przestrzeganie wytycznych sanitarnych zaapelował też na swoim profilu na Instagramie kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, wybrany Piłkarzem Roku UEFA za sezon 2019/20.

"Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu" - napisał napastnik Bayernu Monachium.

Lewandowski swój wpis opublikował także w języku angielskim i opatrzył zdjęciem w maseczce.

Apel wystosowali też m.in. siatkarze zespołu VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

"Koronawirus nie odpuszcza. Wraz z naszym sponsorem tytularnym, PKN ORLEN, przypominamy Wam o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz częstym myciu i dezynfekcji rąk. Jeszcze będzie normalnie! Razem damy radę!" - napisano na Facebooku tego zespołu.

Dołączono zdjęcia w maseczce m.in. trenera stołecznej ekipy Włocha Andrei Anastasiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
29,33 zł
41,90 zł

Nie prześpij czasu, który został Ci dany

Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty...

Skomentuj artykuł

Znani polscy sportowcy apelują o stosowanie zaleceń sanitarnych w czasie pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.