10 zabitych w wypadku F-16 w bazie wojskowej

10 zabitych w wypadku F-16 w bazie wojskowej
(fot. PAP/EPA/MANU)
PAP / ptsj

10 osób zginęło, a 13 zostało rannych w poniedziałkowym wypadku greckiego myśliwca F-16 w bazie lotniczej Los Llanos w Albacete w środkowej Hiszpanii, do którego doszło podczas natowskiego szkolenia - poinformowało hiszpańskie ministerstwo obrony.

Ok. godz. 15.30 grecki myśliwiec stracił moc podczas startu, spadł na miejsce postojowe samolotów i zderzył się z kilkoma maszynami - napisał resort w oświadczeniu.

DEON.PL POLECA

W bazie w Albacete, 260 km na południowy wschód od Madrytu, mieści się natowska szkoła dla pilotów myśliwców; w poniedziałek odbywały się tam ćwiczenia.

Według źródeł w ministerstwie, na które powołuje się agencja EFE, wśród ofiar śmiertelnych są dwaj piloci greckiej maszyny. Siedmiu spośród 13 rannych jest w ciężkim stanie. Jedna osoba opuściła już szpital.

Na miejsce udał się dowódca hiszpańskich sił powietrznych Francisco Javier Garcia Arnaiz.

Strażacy próbują obecnie ugasić pożar, który wybuchł tuż po wypadku.

Oprócz Greków w poniedziałkowym szkoleniu brali udział także wojskowi z Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i USA.

Dziennik "El Pais" przypomina, że w wypadkach lotniczych w Hiszpanii od 1980 roku straciło życie co najmniej 93 wojskowych. Do ostatniego incydentu z udziałem samolotu wojskowego doszło w czerwcu ub.r., gdy rozbił się myśliwiec Eurofighter hiszpańskich sił powietrznych. Zginął 30-letni pilot.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

10 zabitych w wypadku F-16 w bazie wojskowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.