88 mln dolarów za mieszkanie w Nowym Jorku

88 mln dolarów za mieszkanie w Nowym Jorku
W Nowym Jorku padł kolejny rekord - od środy cena najdroższego mieszkania w tym mieście to 88 milionów dolarów. Jest to penthouse przy Central Park West (fot. DK / DEON.pl)
8 lat temu
PAP / drr

W Nowym Jorku padł kolejny rekord - od środy cena najdroższego mieszkania w tym mieście to 88 milionów dolarów. Jest to penthouse (luksusowy apartament na najwyższym piętrze) przy Central Park West - poinformował w czwartek "Wall Street Journal".

Oficjalną nabywczynią jest 22-letnia córka rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybołowlewa, który dorobił się m.in. na nawozach sztucznych i mieszka obecnie w Monako. "Forbes" szacuje jego majątek na 9,5 miliarda dolarów, co daje Rosjaninowi 93. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Poprzedni mieszkaniowy rekord w Nowym Jorku wynosił zaledwie 51,5 mln dolarów; padł w 2006 roku w Upper Eastside.

Nowa właścicielka rekordowo drogiego penthouse'u nie zamierza podobno niczego zmieniać w wystroju wnętrza. Podoba jej się owalna sypialnia i palisandrowy gabinet.

"Wall Street Journal" informuje, że poprzedni właściciel tej luksusowej rezydencji Stanford I Weill, były szef Citygroup, uzyskane ze sprzedaży pieniądze zamierza przeznaczyć na cele charytatywne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

88 mln dolarów za mieszkanie w Nowym Jorku
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

88 mln dolarów za mieszkanie w Nowym Jorku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.