Australia: w stanie Wiktoria 108 nowych zakażeń SARS-CoV-2 - najwięcej od 3 miesięcy

Australia: w stanie Wiktoria 108 nowych zakażeń SARS-CoV-2 - najwięcej od 3 miesięcy
(fot. PAP/EPA/BIANCA DE MARCHI)
PAP / ml

108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w sobotę w stanie Wiktoria na południowym wschodzie Australii. Jest to największy wzrost liczby infekcji w tym drugim najludniejszym stanie Australii od końca marca - podały lokalne władze.

W piątek w stanie Wiktoria potwierdzono 66 zakażeń SARS-CoV-2, a ponad 70 diagnozowano codziennie przez cztery wcześniejsze dni. Wzrost infekcji zmusił władze do ponownego nałożenia kwarantanny na ponad 30 miejscowości. W sobotę kwarantanną objęto kolejne dwa miasta tego stanu.

"Liczby te nas wszystkich bardzo niepokoją" - powiedział na konferencji prasowej premier Wiktorii, Daniel Andrews.

Wzrost zakażeń w stanie Wiktoria jest uważnie obserwowany, podczas gdy w pozostałych częściach kraju udało się powstrzymać nowego koronawirusa.

Najbardziej zaludniony stan Australii, Nowa Południowa Walia, zgłosiła w sobotę sześć nowych przypadków; pięć spośród tych zakażonych osób powróciło z zagranicy, szósty przypadek jest nieaktywny. W piątek w Nowej Południowej Walii nie odnotowano żadnych nowych infekcji.

DEON.PL POLECA

Ogólnie rzecz biorąc, Australia lepiej poradziła sobie z pandemią koronawirusa niż większość innych państw na świecie. Do tej pory stwierdzono tam nieco ponad 8300 zakażeń, 104 osoby zmarły.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Australia: w stanie Wiktoria 108 nowych zakażeń SARS-CoV-2 - najwięcej od 3 miesięcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.