Australian Open: Radwańska w drugiej rundzie

Australian Open:  Radwańska w drugiej rundzie
(fot. PAP / EPA / TRACEY NEARMY)

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Christiną McHale 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju Australian Open. Tenisistka z Krakowa zainaugurowała tym meczem 10. występ w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne.

Była to czwarta konfrontacja czwartej w rankingu WTA Radwańskiej z 65. w tym zestawieniu McHale i trwała godzinę i 20 minut.
W trzech poprzednich spotkaniach 26-letnia obecnie Polka nie oddała młodszej o trzy lata rywalce łącznie ani jednego seta.
Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała nad Amerykanką góruje nad poniedziałkową rywalką pod względem doświadczenia i sukcesów. Wygrała 18 turniejów WTA w grze pojedynczej, a jej przeciwniczka - ani jednego. Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Australian Open jest półfinał sprzed dwóch lat, Amerykanka tylko raz - w 2012 roku - dotarła do trzeciej rundy.
W kolejnej rundzie tegorocznej edycji zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Kanadyjką Eugenie Bouchard i Serbką Aleksandrą Krunic.