Austria: kontrole na granicy, wstrzymane pociągi

Austria: kontrole na granicy, wstrzymane pociągi
(fot. EPA/HERBERT P. OCZERET)
PAP / psd

Walcząc z masowym napływem migrantów, władze Austrii rozpoczęły w środę kontrolowanie osób przekraczających granice państwa, zwłaszcza na węgiersko-austriackim przejściu granicznym w Nickelsdorfie.

Rząd w Wiedniu dostał we wtorek zielone światło od Komisji Europejskiej na czasowe wznowienie kontroli granicznych zniesionych na mocy porozumienia z Schengen. Austria zapewniła, że przywrócenie kontroli będzie miało charakter stopniowy i ograniczony.

Austria jest krajem tranzytowym dla większości migrantów ciągnących z Bałkanów przez Węgry do Niemiec. Niemcy i Austria początkowo zgodnie deklarowały przyjęcie każdej liczby migrantów, ale dwa dni temu rząd w Berlinie wprowadził jednostronnie kontrole na granicach RFN. W Austrii pozostają dziesiątki tysięcy migrantów - pisze Reuters.

Austria i Niemcy wzywają do zwołania nadzwyczajnego szczytu przywódców UE w sprawie kryzysu migracyjnego.

Wstrzymany ruch kolejowy z Salzburga do Niemiec

Ruch kolejowy między Salzburgiem a Niemcami został wstrzymany w obu kierunkach na polecenie władz niemieckich - poinformowały w środę austriackie koleje OeBB. Na razie nie wiadomo, co konkretnie było powodem tej decyzji.

Reuters zwraca uwagę, że wprowadzone kontrole graniczne powodują opóźnienia i odwoływanie pociągów między Austrią a Niemcami. Salzburg jest ostatnim miastem po stronie austriackiej dla tysięcy migrantów w drodze do Niemiec

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Austria: kontrole na granicy, wstrzymane pociągi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.