Belgia: szefowa MSZ poddaje się samoizolacji, ma symptomy Covid-19

Belgia: szefowa MSZ poddaje się samoizolacji, ma symptomy Covid-19
(fot. depositphotos.com)
8 miesięcy temu
PAP / jb

Wicepremier i minister spraw zagranicznych Belgii Sophie Wilmes poinformowała w piątek, że poddaje się samoizolacji w związku z wystąpieniem u niej podejrzanych symptomów. Na początku tygodnia Wilmes brała udział w posiedzeniu, na którym był też szef MSZ Zbigniew Rau.

 

"Nie wezmę dziś fizycznie udziału w komitecie konsultacyjnym. Z powodu podejrzanych objawów zdecydowałam się na samoizolację i kontakt z lekarzem w celu wykonania testu, jak przewiduje procedura" - poinformowała na Twitterze Wilmes.

Zapewniła przy tym, że ona i jej otoczenie przestrzegają cały czas zasad dystansu społecznego, żeby zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia SARS-Cov-2.

Wilmes reprezentowała Belgię na poniedziałkowej Radzie ds. Zagranicznych w Luksemburgu. Na posiedzeniu tym, które skupia szefów dyplomacji państw UE, był też polski minister spraw zagranicznych. Z kolei we wtorek Belgijka uczestniczyła w Radzie ds. Ogólnych, czyli spotkaniu unijnych ministrów ds. europejskich. Na tym posiedzeniu z kolei był polski minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Belgia: szefowa MSZ poddaje się samoizolacji, ma symptomy Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.