Chile: Nieopisany chaos po trzęsieniu ziemi

Chile: Nieopisany chaos po trzęsieniu ziemi
Szabrownicy kradną dosłownie wszystko (fot. EPA/GERALDO CASO)
PAP / wab

W mieście Concepcion, ok. 500 km na południe od Santiago, służby ratownicze wydobywają ludzi z gruzów domów, zniszczonych przez sobotnie trzęsienie ziemi. W mieście panuje nieopisany chaos.

Służby bezpieczeństwa usiłują powstrzymywać rozgrabianie supermarketów. Agencja Associated Press opisuje, jak ratownicy musieli przerwać akcję w zawalonym domu mieszkalnym, ponieważ policja użyła gazu łzawiącego przeciwko szabrownikom w pobliskim sklepie.

Na drugim brzegi rzeki Bio Bio, w mieście San Pedro, szabrownicy spustoszyli centrum handlowe. Podpalono sklep z nagraniami wideo, rozbito kilka bankomatów, obrabowano bank oraz opróżniono półki i magazyn w supermarkecie. - Rozgrabili wszystko - cytuje AP policjanta. - My jesteśmy tu tylko do pilnowania budynku, tego, co z niego zostało.

Ustępująca prezydent Michelle Bachelet podpisała dekret, przekazujący wojsku kontrolę nad Concepcion i regionem Maule. Wprowadzono tam godzinę policyjną (od 21 do 6). Wojsko ma pomagać w dostarczaniu poszkodowanym żywności, wody i koców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chile: Nieopisany chaos po trzęsieniu ziemi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.