CNN: rekordowa liczba Rosjan ubiega się o azyl w Korei Południowej

CNN: rekordowa liczba Rosjan ubiega się o azyl w Korei Południowej
fot. depositphotos.com
PAP

Rekordowa liczba Rosjan wystąpiła w ubiegłym roku o azyl w Korei Południowej – poinformowała w niedzielę amerykańska stacja CNN, powołując się na raport opublikowany przez Koreański Urząd Imigracyjny.

W ubiegłym roku o azyl w Korei Południowej zwróciło się 5750 Rosjan, co oznacza pięciokrotny wzrost w porównaniu z 1038 osobami rok wcześniej. Jest to także więcej, niż liczba wszystkich wniosków o azyl złożonych w tym kraju przez obywateli Rosji w latach 1994-2017.

DEON.PL POLECA
Rosjanie stanowili w ubiegłym roku największa grupę narodowościową wśród prawie 19 tys. osób ubiegających się o azyl w Korei Południowej. Na kolejnych miejscach znaleźli się obywatele Kazachstanu (2094), Chin (1282) i Malezji (1205).

Korea Południowa ma bardzo surowe przepisy imigracyjne, dotyczące także ubiegania się o azyl. Od 1994 do końca 2023 roku o status uchodźcy ubiegało się w tym kraju prawie 104 tys. osób, ale otrzymało go tylko 4052 – wynika z raportu południowokoreańskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

CNN: rekordowa liczba Rosjan ubiega się o azyl w Korei Południowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.