Co najmniej 8 osób przeżyło katastrofę AirIndia

Co najmniej 8 osób przeżyło katastrofę AirIndia
160 ofiar katastrofy samolotu Air India (fot. PAP / EPA/ STR )
PAP / ad

Co najmniej osiem osób przeżyło katastrofę lecącego z Dubaju samolotu Air India Express, który rozbił się w sobotę podczas lądowania w Mangalurze na południu Indii - poinformowały linie lotnicze. Na pokładzie znajdowało się co najmniej 166 osób.

"Według informacji, jakimi dysponujemy, osiem osób uratowało się i zostały przewiezione do szpitala w Mangalurze" - powiedział na konferencji prasowej w Bombaju dyrektor ds. zasobów ludzkich w Air India Anup Shrivasta.

"Air India pracuje obecnie nad potwierdzeniem liczby ofiar" - dodał.

Wcześniej władze stanu Karnataka potwierdziły śmierć 160 osób. Mangalur leży ok. 400 km na zachód od stolicy stanu Karnataka, Bangaluru.

Do wypadku doszło około godz. 6.30 lokalnego czasu (godz. 3 czasu polskiego), gdy Boeing 737-800 podchodził do lądowania. Jak wynika z relacji świadków katastrofy, samolot zdążył już dotknąć ziemi, gdy zboczył z pasa lądowania. Po przebiciu ogrodzenia lotniska uderzył w drzewa i stanął w ogniu.

Jak powiedział indyjskiej telewizji NDTV Seemant Singh, policjant z lotniska w Mangalore, w chwili katastrofy samolotu panowały trudne warunki atmosferyczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co najmniej 8 osób przeżyło katastrofę AirIndia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.