Coraz więcej uchodźców przez Białoruś i Polskę dociera do Niemiec

Coraz więcej uchodźców przez Białoruś i Polskę dociera do Niemiec
fot. Depositphotos
3 miesiące temu
PAP / pk

Od ok. czterech tygodni do ośrodka recepcyjnego w przygranicznym Eisenhuettenstadt nad Odrą przybywa coraz więcej uchodźców, którzy dostali się do Niemiec przez Białoruś i Polskę - pisze portal rbb24, powołując się na dane z kontroli na granicy niemiecko-polskiej.

Uchodźcy próbują dostać się do Niemiec różnymi drogami, m.in. przez Białoruś i Polskę. Większość tych osób jest przechwytywana przez niemiecką policję z rąk przemytników. W piątek wieczorem były to 23 osoby, głównie z Iraku.

W ciągu ostatnich czterech tygodni przybyło łącznie około 100 osób. Większość z nich to osoby przechwycone przez policję, przewożone przez przemytników - informuje Martin Burmeister, rzecznik brandenburskiego MSW.

Coraz więcej wyrywkowych kontroli na granicy

"Kontrole koncentrują się obecnie na poszukiwaniu osób, które podróżowały po Białorusi. W 30-kilometrowym korytarzu przygranicznym przeprowadzamy coraz więcej wyrywkowych kontroli osobistych" - potwierdza na łamach rbb24 rzeczniczka policji federalnej.

"Obserwujemy rozwój sytuacji w Niemczech, ale jak dotąd liczby są niskie. Wiadomo, że duża część osób przebywała wcześniej w Turcji, stamtąd wyjechała na Białoruś, a następnie została przywieziona do Brandenburgii" - dodaje Burmeister. Nie jest jednak w stanie oszacować, na ile w te ruchy migracyjne zamieszane są władze białoruskie.

"Dla Brandenburgii kluczowe jest, aby ludzie ubiegali się o azyl. Odbędzie się to zgodnie ze standardową procedurą, gdy tylko te osoby dotrą do ośrodka recepcyjnego" - wyjaśnia.

W maju prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, w odpowiedzi na sankcje UE ogłosił, że nie będzie już uniemożliwiał migrantom dalszego podróżowania do Unii.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Coraz więcej uchodźców przez Białoruś i Polskę dociera do Niemiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.