Franciszek: "Niech Serce Jezusa poruszy serca nas wszystkich".

Franciszek: "Niech Serce Jezusa poruszy serca nas wszystkich".
Papież Franciszek. Zdj.: Grzegorz Gałązka
PAP/tkb

"Otwórzmy nasze serca na uchodźców" - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ. Mówił o potrzebie uwolnienia się od "fałszywej religijności" - informuje PAP.

"Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy, promowany przez ONZ pod hasłem 'Razem możemy dokonać zmian'. Bracia i siostry, otwórzmy nasze serca na uchodźców, uczyńmy naszymi ich smutki i ich radości, uczmy się od nich odważnej wytrzymałości. W ten sposób wszyscy razem sprawimy, że dojdzie do rozwoju wspólnoty bardziej humanitarnej, jednej wielkiej rodziny" - powiedział papież.

Papież odniósł się także do ostatnich tragicznych wydarzeń w Birmie, doszło tam bowiem przed kilkoma miesiącami do zamachu stanu zorganizowanego przez wojsko, powiedział, że przyłącza swój głos do głosu biskupów Birmy, którzy w zeszłym tygodniu wystosowali apel, zwracając uwagę całego świata na wstrząsające doświadczenia tysięcy osób, które w tym kraju zostały wysiedlone i umierają z głodu.

"Błagamy z całą uprzejmością o wyrażenie zgody na utworzenie korytarzy humanitarnych oraz o to, by kościoły, pagody, klasztory, meczety, świątynie, a także szkoły i szpitale były szanowane jako neutralne miejsca schronienia" - przekazał Franciszek za apelem biskupów z Birmy.

W rozważaniach przed modlitwą papież zauważył, że wiara zaczyna się od przekonania, że sami sobie nie wystarczamy, od poczucia, że potrzebujemy Boga. Kiedy pokonujemy pokusę zamykania się w sobie, kiedy przezwyciężamy fałszywą religijność, która nie chce przeszkadzać Bogu, kiedy wołamy do Niego, wtedy może dokonać w nas cudów.

"Niech serce Chrystusa poruszy serca wszystkich, przynosząc Birmie pokój" - wezwał papież.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek: "Niech Serce Jezusa poruszy serca nas wszystkich".
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.