Czy to spotkanie przyniesie jakiś rezultat?

Czy to spotkanie przyniesie jakiś rezultat?
(fot. EPA/ROMAN PILIPEY )
5 lat temu
Interfax-Ukraina / PAP / slo

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel; oboje zgodzili się, że kolejnym krokiem w kierunku rozwiązania kryzysu ukraińskiego powinno być spotkanie na najwyższym szczeblu - podały we wtorek media ukraińskie.

Rozmowa, w trakcie której Poroszenko podziękował Merkel za starania na rzecz pokojowego uregulowania sytuacji na wschodniej Ukrainie, odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Prezydent Ukrainy "wysoko ocenił współpracę rządu niemieckiego w organizacji dialogu międzynarodowego, a w szczególności w przeprowadzeniu czterostronnego spotkania ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Ukrainy, Francji i Rosji 17 sierpnia. Rozmówcy zgodzili się, że kolejnym krokiem w celu znalezienia sposobów rozwiązania konfliktu powinno być spotkanie na najwyższym szczeblu" - głosi komunikat służb prasowych Poroszenki.

Spotkanie szefów MSZ czterech państw na temat kryzysu ukraińskiego odbyło się w niedzielę w Berlinie. Nie przyniosło ono jednak oczekiwanych rezultatów.

Władze Ukrainy zaprosiły Merkel do złożenia wizyty w Kijowie w najbliższą sobotę, jednak jak poinformowano w Berlinie, kanclerz nie zdecydowała jeszcze, czy pojedzie do ukraińskiej stolicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy to spotkanie przyniesie jakiś rezultat?
Komentarze (2)
I
IUS
19 sierpnia 2014, 10:09
  Gauleiter  Poroszenko szykuje  się  do  przyjęcia wizytacji  na najwyższym szczeblu - 
jazmig jazmig
jazmig jazmig
19 sierpnia 2014, 11:16
W tym kotle dotychczas mieszali Amerykanie, a nie Niemcy. Widocznie Ameryaknie nie chcą dawać kasy na wojnę, albo dają jej za mało i nie ma co kraść, dlatego Poroszenko nagle zapałał miłością do Niemiec. Ale Niemcy od dawna nawołują do przerania wojny, więc dopóki będzie wojna, raczej nie zasponsorują Ukrainy.

Skomentuj artykuł

Czy to spotkanie przyniesie jakiś rezultat?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.