Egipt: co najmniej 25 zabitych, blisko 50 rannych w pożarze na dworcu

Egipt: co najmniej 25 zabitych, blisko 50 rannych w pożarze na dworcu
(fot. Prath/shutterstock.com)
2 lata temu
PAP/ ed

Co najmniej 25 osób zginęło, a 47 zostało rannych w środę w pożarze, który wybuchł na głównym dworcu kolejowym w stolicy Egiptu, Kairze - poinformował przedstawiciel służb medycznych. Prokuratura zarządziła dochodzenie, które ma ustalić przyczynę wypadku.

Poprzednio egipska telewizja państwowa mówiła o co najmniej 20 ofiarach śmiertelnych i ponad 40 osób z obrażeniami. Władze nie wykluczają, że liczba ofiar jeszcze wzrośnie.

Pociąg uderzył w peron

Egipska telewizja podała, powołując się na anonimowe źródło w egipskim ministerstwie zdrowia, że przy wjeździe na stację pociąg uderzył w peron, co spowodowało eksplozję zbiornika paliwa i w konsekwencji pożar. Wcześniej przywoływany przez agencję Reutera świadek mówił, że ogień pojawił się, gdy pociąg uderzył w stalową barierę na terenie dworca.

Prokurator generalny wszczął dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku i wysłał na miejsce zespół śledczych. Policja otoczyła dworzec kordonem. Według dpa po krótkim czasie straż pożarna opanowała pożar. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać spaloną lokomotywę i wagony, które wypadły z torów. Na torach i peronach ułożono zwłoki ofiar. Nad dworcem unosiły się kłęby czarnego dymu.

Dworzec znajduje się przy placu Ramzesa, w centrum Kairu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Egipt: co najmniej 25 zabitych, blisko 50 rannych w pożarze na dworcu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.