Francja: awaria dostawcy usług internetowych OVH

Francja: awaria dostawcy usług internetowych OVH
(fot. shutterstock.com)
PAP / sz

W wyniku awarii zasilania, do której doszło w czwartek rano przestały działać tysiące stron internetowych, korzystające z serwerów globalnego dostawcy usług hostingowych i chmurowych OVH. Firma prowadzi już naprawy.

Francuska firma OVH zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi i 27 centrami danych. Na całym świecie z ponad 260 tys. serwerów OVH korzysta ok. 18 mln stron i aplikacji sieciowych. W Polsce awaria dotknęła m.in. stron PKP.pl, JakDojade.pl, Legia.net i Biedronka.pl, a także serwisów niezalezna.pl, Salon24, Wirtualne Media i Kwejk.

Do awarii sieci szkieletowej OVH doszło w czwartek rano czasu polskiego. Firma straciła zasilanie centrum danych w Strasbourgu we Francji. Awaria dotknęła dwóch linii zasilania i dwóch generatorów. Klienci utracili dostęp do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji (za wyjątkiem centrum P19 w Paryżu). W działaniu pozostały centra w Kanadzie i uruchomione w tym roku centrum danych w Warszawie.

Naprawy już trwają, a firma odzyskała zasilanie na jednej z dwóch linii prądu, udało się również uruchomić generatory. Prezes OVH Octave Klaba zapowiedział na Twitterze, że naprawy powinny zostać zakończone do ok. 13:00 czasu polskiego.

W czerwcu tego roku miała już miejsce podobna awaria w centrum danych OVH w Paryżu. Wówczas doszło do zalania serwerów w wyniku awarii instalacji chłodzenia wodnego, co wyłączyło z działania na całą dobę ok. 50 tys. stron.

Założona w 1999 roku firma OVH z siedzibą we Francji jest dostawcą usług hostingowych i rozwiązań chmurowych. Polski oddział OVH działa we Wrocławiu od 2004 roku, firma uruchomiła również centrum danych w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Francja: awaria dostawcy usług internetowych OVH
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.