Grecja: ekstremiści zaatakowali imigrantów

Grecja: ekstremiści zaatakowali imigrantów
(fot. PAP/EPA/SOTIRIS BARBAROUSIS)
PAP / ad

Kolejna akcja skrajnie prawicowej i nacjonalistycznej partii Złoty Świt przeciwko imigrantom. Członkowie tej partii zdemolowali w sobotę w mieście Mesolongi stragany prowadzących tam nielegalny handel przybyszów z Azji i Afryki.

"Zrobiliśmy dzisiaj z tym porządek" - powiedział dziennikarzom jeden z uczestników akcji. 

Atak na imigrantów - kolejny w ostatnich tygodniach
- ostro potępili politycy socjalistycznej partii PASOK i Komunistycznej Partii Grecji. "Ten, kto teraz przemilcza takie wydarzenia, niech wie, że już wkrótce mogą być ofiary skrajnie prawicowych bojówek" - ostrzegła rzeczniczka PASOK Fofi Gennimata. Komuniści zażądali od władz natychmiastowych działań, które położą kres tym "faszystowskim incydentom".

Tymczasem wśród Greków rośnie poparcie dla Złotego Świtu. Według najnowszego sondażu, którego wyniki opublikowano w czwartek, partia ta może liczyć na 10,5 proc. głosów. W czerwcowych wyborach Złoty Świt otrzymał 6,9 proc. głosów i jest trzecią siłą w parlamencie.

Zdaniem komentatorów, głównymi przyczynami radykalizacji nastrojów w Grecji są głęboki kryzys gospodarczy i fala nielegalnych imigrantów z Azji i Afryki. Bezrobocie w tym kraju przekracza 24 proc.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Grecja: ekstremiści zaatakowali imigrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.