Hiszpania zawiesza kontakty z Syrią

Hiszpania zawiesza kontakty z Syrią
Hiszpański minister spraw zagranicznych Jose Manuel Garcia Margallo ogłosił we wtorek, że zamyka swoje placówki dyplomatyczne w Syrii. (fot. EPA/J J GUILLEN)
PAP / wm

Hiszpania, która miesiąc temu odwołała swojego ambasadora z Damaszku, zawiesza działanie swoich placówek w Syrii z powodu "zwiększenia represjonowania ludności cywilnej" w tym kraju - poinformował we wtorek, bez podania szczegółów, rzecznik hiszpańskiego MSZ.

W poniedziałek swój personel dyplomatyczny z Damaszku wycofała Kanada.

DEON.PL POLECAW piątek swoją ambasadę w Syrii zamknęła Francja - po raz pierwszy od 50 lat.

Dzień wcześniej swój personel dyplomatyczny z Syrii wycofała ze względów bezpieczeństwa Wielka Brytania.

Stany Zjednoczone swoją ambasadę w Damaszku zamknęły miesiąc temu.

W reakcji na przemoc, jakiej wobec opozycji nieprzerwanie dopuszcza się reżim w Damaszku, swoich ambasadorów z Syrii odwołały miesiąc temu, obok Hiszpanii, kraje Zatoki Perskiej - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wcześniej swych ambasadorów na konsultacje odwołały Francja, Włochy, Belgia, Wielka Brytania i Holandia.

Syryjski prezydent Baszar el-Asad, korzystający ze wsparcia Moskwy, powiedział we wtorek, że jest zdecydowany walczyć z "terroryzmem". Tego dnia wierne mu oddziały przypuściły atak na kilka miast, zwłaszcza w pobliżu granicy z Libanem, gdzie przed przemocą schroniły się tysiące ludzi.

Od blisko roku w Syrii trwają protesty opozycji przeciw rządom Asada. W wyniku brutalnego dławienia tych wystąpień przez siły rządowe życie straciło według ONZ ponad 7,5 tys. ludzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpania zawiesza kontakty z Syrią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.