Janukowycz najpierw pojedzie do Brukseli

Janukowycz najpierw pojedzie do Brukseli
Nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz (fot. yanukovych.com.ua)
PAP / zylka

Pierwszą wizytę zagraniczną jako nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złoży w Brukseli, a nie w Moskwie - twierdzi we wtorek gazeta "Kommiersant-Ukraina". Informację tę potwierdził także anonimowy przedstawiciel UE, na którego powołuje się agencja Reutera.

– Przyjeżdża w poniedziałek – powiedział urzędnik. – Janukowycz chce wysłać jasny sygnał Europie, jadąc do Brukseli w swoją pierwszą podróż zagraniczną.

Ukraiński dziennik, powołując się na kilka źródeł w Unii Europejskiej, również napisał, że do wizyty może dojść już 1 marca, cztery dni po zaplanowanej na czwartek inauguracji prezydentury Janukowycza.

– Ustalono, że w Brukseli Janukowycz spotka się z prezydentem UE Hermanem Van Rompuyem, przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem – podała gazeta.

Do Moskwy Janukowycz pojedzie dopiero w pierwszej dekadzie marca. – Data tej wizyty będzie zależeć od procesu koalicyjnego: dla Janukowycza byłoby lepiej, gdyby odwiedził Moskwę już po zatwierdzeniu nowego premiera – pisze "Kommiersant-Ukraina".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Janukowycz najpierw pojedzie do Brukseli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.