Jedno z włoskich miast utworzyło urzędy ds. uśmiechu, szczęścia i piękna

Jedno z włoskich miast utworzyło urzędy ds. uśmiechu, szczęścia i piękna
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

Burmistrz miasta Gallipoli w Apulii na południu Włoch mianował się szefem wydziału do spraw uśmiechu. Pozostałym członkom zarządu przyznał teki do spraw szczęścia, przyszłości, piękna i kreatywności.

30-letni Stefano Minerva z rządzącej we Włoszech centrolewicowej Partii Demokratycznej, który wygrał czerwcowe wybory samorządowe, jest jednym z najmłodszych burmistrzów w kraju. Wraz z objęciem stanowiska dokonał rewolucji w urzędzie miejskim w 20-tysięcznym Gallipoli, nazywanym Perłą Morza Jońskiego.

W magistracie w mieście przyciągającym turystów z całego świata nowy burmistrz zmienił nazwy poszczególnych wydziałów.

Dla siebie zachował wydział do spraw uśmiechu, który zastąpił dotychczasowy: kultury. "To ona sprawia, że ludzie stają się lepsi" - wyjaśnił Minerva w rozmowie z agencją Ansa.

DEON.PL POLECA

Wydział ds. szczęścia zastąpi ten obejmujący dotąd kwestie polityki społecznej i europejskiej. "Musi ona służyć poprawie jakości życia" - podkreślił.

Departament Przyszłości odpowiada za kwestie młodzieży i sportu. "Młodzież jest przyszłością, a my musimy inwestować, aby stworzyć jej konkretne warunki dla lepszego jutra"- dodał Minerva.

Wydział ds. piękna, dawniej: urbanistyki ma za zadanie uczynić miasto jeszcze piękniejszym i walczyć z negatywnymi zjawiskami w budownictwie, w tym także ze spekulacjami na rynku.

Departament odpowiedzialny za kreatywność zajmować się będzie handlem, rozrywką i turystyką.

Młody burmistrz utworzył także wydział do spraw peryferii tłumacząc, że ten nowy urząd będzie "słuchał tych mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli głosu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jedno z włoskich miast utworzyło urzędy ds. uśmiechu, szczęścia i piękna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.