Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską

Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską
(fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ)
PAP / pk

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwrócił się w czwartek do premiera Słowacji Roberta Fico o zorganizowanie spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską.

- Zwróciłem się do premiera Roberta Fico o zorganizowanie razem z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej spotkania pomiędzy V4 i Komisją Europejską na ogólne tematy dotyczące spraw europejskich. Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił swoich kolegów do zorganizowania takiego spotkania - powiedział Juncker w czwartek na wspólnej konferencji prasowej z Fico w Brukseli.

DEON.PL POLECA

Fico zaznaczył, że cieszy się z propozycji spotkania V4 z Komisją Europejską.

- Jeśli jednak będzie dyskusja na tematy ogólne, nie unikniemy też dyskusji na tematy szczegółowe. Mówię o tym, ponieważ format spotkań w grupie 27 czy 28 państw (członkowskich UE) nie jest wystarczający do pogłębionej dyskusji - powiedział słowacki premier.

- Wierzę, że to spotkanie, które odbędzie się prawdopodobnie po 13 września, ponieważ tego dnia oczekujemy ogłoszenia orędzia o stanie UE, pozwoli wyjaśnić wiele kwestii - powiedział. Dodał, że w sprawie tego spotkania zwróci się do pozostałych krajów V4. - Potrzebujemy więcej spotkań w małym formacie - zaznaczył Fico.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Juncker chce spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.