Juncker: Komisja Europejska będzie zwracać uwagę na oczekiwania Włoch

Juncker: Komisja Europejska będzie zwracać uwagę na oczekiwania Włoch
(fot. PAP/EPA/PATRICK SEEGER)
PAP/ ed

Komisja Europejska stanie u boku Włoch podczas ich reform i będzie zwracać uwagę na ich oczekiwania oraz propozycje dotyczące przyszłości Unii Europejskiej - napisała w piątek na Twitterze rzeczniczka szefa KE Jean-Claude'a Junckera.

Giuseppe Conte został wcześniej w piątek zaprzysiężony przez prezydenta Sergio Mattarellę na premiera Włoch. Nowy rząd Włoch utworzyły po prawie trzech miesiącach impasu politycznego antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i prawicowa Liga. Premier Conte ma 53 lata; ukończył prawo na rzymskim uniwersytecie La Sapienza, a następnie rozpoczął pracę jako adwokat. Jednocześnie był wykładowcą prawa na kilku uczelniach, ostatnio w Rzymie i we Florencji.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk złożył gratulacje nowemu premierowi Włoch >>

Rząd powstał za drugim podejściem. 27 maja Conte, jako desygnowany na premiera, złożył na ręce prezydenta Mattarelli rezygnację z misji utworzenia rządu z powodu kontrowersji wokół kandydatury na ministra finansów. Misję tę otrzymał ponownie w czwartek, a więc po niespełna 100 godzinach. Takie zdarzenie miało miejsce po raz pierwszy we Włoszech.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Juncker: Komisja Europejska będzie zwracać uwagę na oczekiwania Włoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.