Juncker naciska na Theresę May w sprawie Brexitu

Juncker naciska na Theresę May w sprawie Brexitu
(fot. PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG)
PAP / pk

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pogratulował w środę nowej premier Wielkiej Brytanii Theresie May, jednocześnie wzywając ją do szybkiego przedstawienia zamiarów w sprawie Brexitu.

"Rezultat referendum w Wielkiej Brytanii wytworzył nową sytuację, na którą Wielka Brytania i Unia Europejska będą musiały szybko odpowiedzieć. Z niecierpliwością oczekuję bliskiej współpracy z Panią, a także poznania Pani zamiarów w tej sprawie" - głosi list opublikowany przez Junckera na Twitterze.

Przewodniczący KE życzył w nim Theresie May powodzenia w jej misji tworzenia nowego rządu.

Theresa May, dotychczasowa szefowa MSW, zastąpiła na stanowisku premiera Davida Camerona, który podał się do dymisji po czerwcowym referendum, w którym większość Brytyjczyków opowiedziała się za wyjściem z Unii Europejskiej.

DEON.PL POLECA

Do nowej premier będzie należało rozpoczęcie procedury opuszczenia UE przez Wielką Brytanię a także wynegocjowanie przyszłych stosunków łączących Wielką Brytanię z UE.

W środę wieczorem Theresa May została przyjęta w Pałacu Buckingham przez królową Elżbietę II, która powierzyła jej stanowisko premiera i misję sformowania nowego rządu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Juncker naciska na Theresę May w sprawie Brexitu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.