Komisja Europejska w przyszłym tygodniu zajmie się Polską

Komisja Europejska w przyszłym tygodniu zajmie się Polską
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

Komisja Europejska na wniosek jej szefa Jean-Claude'a Junckera zajmie się w przyszłym tygodniu sytuacją w Polsce w ramach procedury praworządności - poinformowała rzeczniczka KE Mina Andreewa. Dodała, że Komisja z niepokojem śledzi wydarzenia w Polsce.

"Komisja Europejska będzie dyskutowała na temat procedury praworządności, włączając w to wydarzenia, które obserwowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch dni" - powiedziała na piątkowej konferencji prasowej Andreewa. To reakcja na przegłosowane w środę przez Sejm zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. W czwartek unijny komisarz ds. gospodarczych Pierre Moscovici podkreślał, że KE będzie do końca broniła praworządności. Zapowiadał też wywieranie presji na rząd w Warszawie.

DEON.PL POLECA

"Komisja rozpoczęła dialog z Polską na podstawie naszej procedury praworządności. W tych ramach pierwszy wiceprzewodniczący KE (Frans) Timmermans zajmie się nowymi wydarzeniami, jak tymi, które obserwowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch dni w Polsce. Komisja śledzi je z wielkim zaniepokojeniem" - oświadczyła Andreewa.

Jak zaznaczyła, szef Komisji Europejskiej poprosił Timmermansa, by ten przekazał kolegium komisarzy na zaplanowanym na środę spotkaniu najnowsze wiadomości w sprawie dialogu prowadzonego z Polską w ramach procedury praworządności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Komisja Europejska w przyszłym tygodniu zajmie się Polską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.