Korea Płd.: resort obrony spodziewa się „pokazu siły” Korei Płn. z okazji rocznicy

Korea Płd.: resort obrony spodziewa się „pokazu siły” Korei Płn. z okazji rocznicy
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
PAP / ml

Południowokoreańskie ministerstwo obrony spodziewa się, że Korea Płn. urządzi w sobotę paradę wojskową i „pokaz siły" z udziałem strategicznej broni z okazji 75-lecia rządzącej partii komunistycznej – wynika ze środowego sprawozdania przekazanego parlamentowi.

Korea Płn. jest „w ostatniej fazie przygotowań do wydarzeń z okazji 75. rocznicy założenia Partii Pracy, w tym parady wojskowej” w Pjongjangu – napisał resort w sprawozdaniu, opisywanym przez agencję prasową Yonhap.

Resort spodziewa się ze strony reżimu „pokazu siły z udziałem broni strategicznych” – powiedział minister obrony Korei Płd. Suh Wuk.

Prezentacja nowej „strategicznej broni”, jaką zapowiadał w ubiegłym roku przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un, może być odebrana jako ostrzeżenie dla Korei Płd. i Stanów Zjednoczonych wobec impasu w negocjacjach nuklearnych i zbliżających się wyborów prezydenckich w USA.

Yonhap przypomina, że Korea Płn. często urządzała przy okazji okrągłych rocznic prowokacje, takie jak testy rakiet, parady z udziałem żołnierzy, nowych strategicznych broni i innego sprzętu wojskowego.

Ambasador Korei Płn. Kim Song oświadczył niedawno podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że jego kraj „nie może sprzedać godności” w zamian za rozwój gospodarczy i będzie chronić swoje bezpieczeństwo przy pomocy „absolutnej siły”, jaką samodzielnie zbudował.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Puciłowski OP
16,14 zł
26,90 zł

Wesołe jest życie…

W Krakowie przy ulicy Stolarskiej mieszka siedemdziesięciosześcioletni dominikanin, który nigdy nie udaje i zawsze jest sobą. Ma dystans do siebie, ale potrafi walnąć pięścią w stół (lub ambonę), gdy dostrzega kłamstwo albo niesprawiedliwość....

Skomentuj artykuł

Korea Płd.: resort obrony spodziewa się „pokazu siły” Korei Płn. z okazji rocznicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.