Litwa: W stosunkach z Polską może być lepiej

Litwa: W stosunkach z Polską może być lepiej
Premier Donald Tusk i premier Litwy Andrius Kubilius (fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / psd

Litwa i Polska mają jeszcze niewykorzystane możliwości, a także chęci poprawy stosunków dwustronnych - głosi komunikat urzędu premiera Litwy Andriusa Kubiliusa po niedzielnym spotkaniu w Warszawie z premierem Donaldem Tuskiem.

W komunikacie napisano, że na spotkaniu, w którym uczestniczyli też szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski i wiceminister spraw zagranicznych Litwy Egidijus Masiulis, "życzliwie i konstruktywnie" omówiono stosunki dwustronne.

- Rozmawialiśmy bardzo szczegółowo, otwarcie i konkretnie. W trakcie spotkania życzliwie zostały omówione wszystkie aspekty stosunków polsko-litewskich, które ostatnio były tematem dyskusji publicznych. Odnotowano duży postęp obu krajów w ważnych projektach energetycznych i stwierdzono, iż obie strony nie wykorzystują możliwości, a także chęci polepszania stosunków dwustronnych - czytamy w komunikacie.

Ostatnio doszło do ochłodzenia relacji Warszawa-Wilno. Chodzi głównie o prawa polskiej mniejszości na Litwie oraz relacje gospodarcze związane z rafinerią Orlen Lietuva w Możejkach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Litwa: W stosunkach z Polską może być lepiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.