Meksyk: wybuch w wieżowcu, 25 ofiar

Meksyk: wybuch w wieżowcu, 25 ofiar
(fot. EPA/Jose Mendez)
7 lat temu
PAP / drr

Do 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu w centrali meksykańskiego giganta naftowego Pemex w stolicy Meksyku - poinformował minister spraw wewnętrznych tego kraju Miguel Angel Osorio Chong. Rannych zostało ponad sto osób.

Większość pracowników ewakuowano, ale w budynku może być jeszcze uwięzionych kilkadziesiąt osób - podaje agencja Reutera. Wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej 14 zabitych i 80 rannych.

Silna eksplozja zniszczyła parter, 1. i 2. piętra budynku; wskutek wybuchu zostały powybijane szyby w oknach niższych kondygnacji tego mierzącego 214 metrów wieżowca.

Przedstawiciel rządu powiedział anonimowo, że z pierwszych ustaleń wynika, iż przyczyną wybuchu w głównej siedzibie Pemeksu mogła być eksplozja kotła gazowego w innym budynku firmy znajdującym się nieopodal wieżowca. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Według straży pożarnej doszło do "nagromadzenia gazu w pomieszczeniu technicznym".

Na początku Pemex informował, że prowadzi ewakuację centrali z powodu problemów z elektrycznością. Później dopiero poinformował o wybuchu, nie wspominając o przyczynach.

Zdjęcia telewizyjne ze stolicy Meksyku ukazywały unoszący się nad wieżowcem słup dymu i uszkodzony parter budynku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Meksyk: wybuch w wieżowcu, 25 ofiar
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Meksyk: wybuch w wieżowcu, 25 ofiar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.